Povolebné blahoželania

Autor: Marek Rusnák | 18.6.2006 o 17:49 | Karma článku: 10,96 | Prečítané:  4618x

Politici si medzi sebou blahoželajú k výsledkom, ktoré dosiahli vo voľbách. Rozhodol som sa teda aj ja... povedať im pár pekných slov.

Blahoželám Robertovi Ficovi k neočakávanému volebnému výsledku. Priznajme si, kto čakal, že sa tie 30-percentné prognózy skutočne potvrdia? Hmm... zaiste, mnohí v to dúfali, ale tí dúfali i pred 4 rokmi, a nedočkali sa.

Blahoželám Mikulášovi Dzurindovi k očakávanému volebnému výsledku. Priznajme si, kto nečakal, že sa strana pozbiera, hoci tomu prognózy nedávali veľkú šancu? Hmm... zaiste, niektorí sa nazdávali, že Dzurinda nepresiahne ani 12 percent, že ho predbehne i Ľudová strana HZDS, no nedočkali sa.

Blahoželám Jánovi Slotovi k opätovnému návratu do "veľkej politiky". A tiež k jeho osobnému mini-úspechu v podobe porážky SMK, hoci sa to na počte kresiel neodzrkadlí.

Blahoželám Bélovi Bugárovi, pretože SMK je skutočne výnimočnou stranou. Nie som síce politológ, no nepoznám žiadnu inú stranu v zahraničí, ktorá by mala také stabilné miesto na politickej scéne. Teda, žiadnu stabilnú stranu, ktorej prioritou sú menšiny, najmä menšina, ktorú tvoria jej samotní predstavitelia. Keby sa na príklade SMK zmobilizovali raz aj Rómovia, to by teda bolo...

Blahoželám Vladimírovi Mečiarovi, pretože tentoraz je omnoho bližšie k tomu, aby sa stala súčasťou vládnej koalície, ako tomu bolo v minulosti, keď obsadzovala výrazne vyššie počty parlamentných kresiel. A okrem toho, to, čo je malé, sa omnoho ťažšie štiepi.

Blahoželám Pavlovi Hrušovskému, pretože KDH konečne dokázalo, že katolícka Cirkev nepodporuje toto hnutie. Z vlastnej skúsenosti viem, že Cirkvou podporované záležitosti sú na tom omnoho lepšie, ako tie ostatné. Možno by nabudúce predsa len nezaškodilo, keby biskupi v pastierskom liste prestali hrať s veriacimi slepú babu, ale namiesto toho by im rovno povedali: Voľte KDH.

Blahoželám Jozefovi Ševcovi, nakoľko najbližšie 4 roky nebude tak veľmi na očiach. Z vlastnej skúsenosti viem, že čím menej hovorím, tým menej sa mi smejú...

Blahoželám Zuzane Martinákovej, (ktorú som mimochodom sám volil), že svojou neúčasťou vo vláde v mnohých ľuďoch zanechá živú predstavu o tom, že ženy do politiky patria. Isté je jedno - keďže tam nie je, nebudeme môcť kritizovať, ak by bola neschopná.

Blahoželám Pavlovi Ruskovi za to, že nám všetkým dokázal, že ani kopa peňazí nemusí vždy znamenať úspech vo voľbách. Išiel na to príliš marketingovo, no na tieto veci ešte Slováci nie sú veľmi zvyknutí.

Blahoželám aj ostatným malým stranám, ktoré neprekročili svoj tieň. Že k čomu? K tomu, že sú so sebou spokojní. Tí budú vždy spokojní, veď ak by neboli, vykašlali by sa na vopred prehratý volebný súboj.

Špeciálne blahoželanie tu mám pre členov Občianskej konzervatívnej strany (áno, aj taká existuje). Blahoželám im k tomu, že sú dobrí, hoci o nich dokopy nikto nevie. Bez toho bohužiaľ navždy zostanú iba vzdelanými teoretikmi...

Osobne si myslím, že každý môže byť rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. A zahraničiu odkazujem 2 veci:

  1. Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť i horšie.
  2. Nesúďte predvolebnú rétoriku, ale povolebné skutky.

Na záver ešte jedna otázka: Viete, aká koalícia je podľa mňa ideálna? No predsa SMER, SNS a KDH. Jeden chce všetko zmeniť, druhý chce všetko poslovenčiť a tretí chce všetko s kostolným poriadkom. V podstate je každý svojim spôsobom radikálom. A to je aj možno dôvod, prečo takáto koalícia pravdepodobne nikdy nevznikne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ceny bytov sa blížia k vrcholu. Oplatí sa ešte kupovať nehnuteľnosť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?